Włoskie płaszcze

Moda włoska jest od lat ceniona i znana na całym świecie. Ubrania widniejące w sklepach pod nazwiskami tak znanych projektantów mody jak Versaci, Gucci, Dolce, Gabbana, Prada są popularne w każdym zakątku świata i są utrwalonymi już synonimami elegancji, dobrego stylu i klasy. Włoscy projektanci stworzyli nie tylko marki, które istnieją na rynku mody od wielu lat, ale wciąż, każdego sezonu wyznaczają najnowsze trendy w świecie mody.

Włoskie eleganckie suknie, włoskie piękne suknie ślubne lub włoskie męskie garnitury są chętnie noszone przez kobiety i mężczyzn na całym świecie. Stawiając na włoskie marki, mamy pewność, że noszone ubrania wykonane są z wysokiej jakości materiałów, uszyte są solidnie, a fasony i wzory stanowią połączenie klasyki, ponadczasowej elegancji z nutką współczesności i dodatkiem zmieniających się trendów. W ciepłe, letnie miesiące panie chętnie kupują włoskie, eleganckie suknie i sukienki do noszenia na co dzień, natomiast zimą duże zainteresowanie pań wzbudzają włoskie płaszcze.

Panie mają do wyboru najróżniejsze fasony płaszczów i płaszczyków jesiennych i zimowych. Do mody wróciły płaszczyki nawiązujące do stylistyki lat 60., kiedy wszystkie kobiety nosiły krótkie płaszczyki o kształcie litery A – ładnie przylegające do sylwetki w górnej części i rozkloszowanym dole. Obowiązkowe w takich płaszczach elementy to kołnierzyki o zaokrąglonych końcach i duże, wyraziste guziki. Inny rodzaj płaszcza chętnie wybierany przez panie na zimowe dni to długie, ciepłe płaszcze ładnie podkreślające talię z futerkowym kołnierzem. Wśród wiosennych i jesiennych płaszczy dominują jasne, cienkie płaszczyki zawiązywane w talii na pasek lub luźne krótkie płaszcze. W zależności od indywidualnych gustów panie decydują się albo na obcisłe, przylegające do ciała płaszczyki, eksponujące talię albo luźniejsze płaszcze, które zasłaniają środkowe partie ciała a odsłaniają nogi.